breastfeeding-2428378.jpg

O kampanii

 Jesteś mamą i zastanawiasz się czy zabrać dziecko ze sobą w miejsce publiczne? Galeria handlowa, a może park powodują dreszcze i wycofanie się? Rzadziej uczestniczysz w Mszy Świętej bo wiesz, że gdy karmisz dziecko piersią niektórzy patrzą na ciebie nieprzychylnie? Nie wychodzisz tak często jak dawniej do restauracji, unikasz publicznych miejsc? Zapewne obawiasz się czy będziesz mogła nakarmić dziecko piersią, jeżeli zajdzie taka potrzeba? A może nie wypada i trzeba się gdzieś… schować?

Jesteś zarządcą miejsca publicznego i chciałbyś żeby mamy karmiące piersią czuły się w stworzonej przez ciebie przestrzeni dobrze? Chciałbyś żeby personel wiedział jak wspierać młodych rodziców, w tym mamy karmiące piersią? Jak odpowiednio zareagować, gdy inne osoby w twoim obiekcie są nastawione do mamy nieprzychylnie?

Czasem nie wiesz jak się właściwie zachować gdy w twojej obecności znajduje się mama karmiąca swoje dziecko piersią? Patrzeć czy nie patrzeć? Zapytać czy w czymś pomóc, a może ignorować? Zastanawiasz się czy mama powinna karmić piersią tylko w pokojach do karmienia, skoro takie znajdują się np. w restauracji? A może znalazłeś się w sytuacji, gdy ktoś zwrócił mamie uwagę i nie wiedziałeś co zrobić? Co jest właściwe?

W ramach kampanii społecznej podjęliśmy się opracowania Vademecum kultury karmienia piersią w miejscach publicznych dla mam i otoczenia.

Podpowiadamy mamom, które mogą swobodnie karmić piersią w przestrzeni publicznej, jak się zachowywać w różnych sytuacjach, które je mogą spotkać. Jak zarządcy, właściciele mogą stworzyć w swoich obiektach przyjazną atmosferę dla mam. Pomożemy też pozostałej części społeczeństwa zrozumieć czego potrzebują i oczekują od otoczenia mamy karmiące piersią.

Mamy nadzieję że Vademecum okaże się dla wszystkich pomocne!

Eksperci

Blogerki

Partnerzy i fundatorzy

Inicjator i fundator